כמה דברים מענייני היום ואתמול, משה סיני, שניים סינים ומפעל הפיס. הדמויות אינן אמתיות, רק הגשם יורד.

 

אצלנו במשרד, בטח כבר סיפרתי לכם, עושים מזמן לזמן כנסים. בשביל לדבר על מה שהיה ומה שיהיה, ואז מביאים מרצה שיהיה לנו גם מעניין, כי לא הכול עבודה.  זה באמת יפה מצידם של המארגנים, ושימוש נאות לכספי המסים שלכן, בוודאי תסכימו. הרבה פעמים מביאים לנו כל מיני אנשים שמספרים על איך הם הצליחו בחיים, והתגברו על משברים, וכבשו את האוורסט או סתם טיפסו בריצה את מגדלי עזריאלי כי שכחו את המפתח של האוטו במשרד למעלה והמעלית התקלקלה. ומה שמעניין הוא שכל המצליחנים האלה לא מצאו משהו יותר טוב לעשות עם הזמן שלהם חוץ מלטייל ולהרצות לאנשים שעובדים קשה לפרנסתם יום יום, ורק מדי פעם מביאים להם מרצים שיזכרו  שלא הכל עבודה וצריך גם קצת גיבוש חברתי. כך או כך, השבוע הייתי בהרצאה של אחד, דווקא גבוה, שהרוויח המון כסף מלזרוק כדורים לתוך טבעת מתכת, ולהיות על איזה אי בלי להתקלח ועכשיו הוא מסתובב ומספר לאנשים שהכי חשוב להיות בן אדם, ושכל ילדה יכולה להגשים חלומות ולעבוד בבנק אוף אמריקה אם יש מי שיממן לה לימודים באוניברסיטת קולומביה בלי מלגה.
לא יודע מה מוסר ההשכל, כבר היה עדיף להביא את משה סיני.

====

כתבי המשטרה ותאונות הדרכים תמיד כותבים בקלישאות.  לפני החגים כותבים ש"המשטרה השלימה את היערכותה" ואם קורה משהו כמו (חלילה וחס לא עליכם יהודים) רצח כפול המלווה בשריפה של קיוסק תוך כדי התרסקות של חללית על המתנ"ס, הדיווח יגמר תמיד ב"המשטרה פתחה בחקירה". ואם ירוצו עוד קצת למשוך את הכתבה יגידו שהמשטרה בודקת את "כל כיווני החקירה". אני מחכה לדיווח שחקירה נכשלה מאחר שהחוקרים מצאו חשוד אחד עם פצצה מעשנת, והחשוד השני היה אקדח מתקתק, כך שהם לא ידעו מה לעשות.

====

אני תמיד נורא מתרשם מהכותרות: "נמכרו לפי שווי" כשהשווי הוא מספר מומצא כלשהו, אלוהים יודע מאיפה. ולכן פרסמתי ביד 2 מודעה למכירת האופניים הישנים שלי "לפי שווי של מאה מיליון שקל". ועכשיו נראה מה יהיה.
(למתעניינים – אני מצפה ממי שרוכש את הכידון לשלם פרמיית שליטה מתאימה)

====

אנשים ונשים מדברים על הרשימה הארוכה של מפעל הפיס. אחר כך ידברו על הרשימה הקצרה, ואחר כך על הזוכים.
אני חושב שצריך לדבר על הרשימה הארוכה כל כך של מכורים להימורים שמממנים את הכול. מפעל הפיס לא מסתפק בלתת הימורים למי שכבר רוצה, אלא עסוק בפרסומות אגרסיביות. אז באמת.

===

השבוע חשבתי שאם הייתי ממש ממש עשיר הייתי קונה את בית"ר ירושלים והפועל תל אביב ומאחד אותם לקבוצה אחת, ואז היה שלום עולמי.  שתי קבוצות האוהדים היו מנטרלות זו את זו, כי אף אחד לא ייתן רדיוס לאוהדים שמקללים את עצמם, לא?

ויותר ברצינות, עכשיו הפועל תל אביב כדורגל בקשיים. חייבים ששים שבעים מיליון שקל או משהו כזה. מדי פעם בית"ר ירושלים בקשיים גם ושמעתי שגם בנתניה המצב לא מזהיר. סכומי הכסף הנדרשים בשביל לנהל קבוצת כדורגל בסדר גודל בינוני בישראל הם עצומים, והפועל באר שבע הצליחה רק אחרי ארבעים שנה ומאה מיליון שקל. אני לא יודע אם רמת הכדורגל בישראל עלתה מאז שאני הייתי ילד והערצתי את מלמיליאן וג'אנו,  וגם את צ'רנוחה שלא היה באופסייד, ראו את זה ברור. אולי כן ואולי לא, אבל אני די משוכנע שזה לא מה שהיה. ולא בגלל שאני זקן. כלומר גם. אבל קבוצת כדורגל שהיא סחורה או צעצוע של מולטי מיליונרים, עם שחקנים שעוברים מקבוצה לקבוצה, שכירי חרב שרצים לקצות העולם או סתם ליריבה בעיני די מוציא את הטעם בכל העניין. יכול להיות שתגידו שלשחק בסין עדיף על פני סיבוב הרצאות בבקר לאנשים שהולכים להרצאה במקום לעבוד ועוד מתלוננים, אבל אני די בטוח שמשה סיני לא הולך להרצאות וגם לא משחק בסין.   

 

===

ושיר